Kaip chirurgas atlieka nosies pertvaros operaciją?

kreiva nosies pertvara

Procedūra, nosies pertvaros operacija, gali būti atliekama įvairiais būdais – nuo odos nudegimo iki kaulų sulaužymo. Vienas iš labiausiai paplitusių būdų – nosies pertvaros skausmas, nosies “tilto” nuleidimas ir “galo” pakėlimas. Ir šis animacijos grafikas suteikia įžvalgų, kaip tai daroma.

Ne visi nosies tilteliai yra vienodi. Tiltas yra vienas trečdalis kaulo, viršuje ir du trečdaliai kremzlės apačioje. Kai kurie žmonės su “kumpiu” turi daugiau kaulų nei kiti, dėl to jie iškyla aukščiau. Kituose gali būti kraujo krešulių perteklius, mažesnis. Daugelis yra veiksnių derinys.
Ši animacinė grafika rodo kremzlės pašalinimą, o ne kaulus. Pirma, pacientas yra priskiriamas prie bendros anestezijos. Nosies pertvaros operacijos chirurgas įpjovimus viduje šnerves ir po nosies galu, kad pakeltų odą nuo kalno. Jie supjausto viršutinio kremzlės ir nugaros sienelės dalį, viduriu nosies – kremzlę skiriančią liniją.

Čia jie taip pat nuplauna dalį kolumėlės, mėsingos išsikišančios audinio gabalo, kuris sėdi ant nugaros sienelės. Norėdami apvynioti šį skyrių, jie pjauna į aplinkinę odą. Tada jie nuleidžiami į gabalėlį apatinės kremzlės dalį, aplink ją pjūvius. Šie odos slanksteliai yra kartu traukti per dabar trūkstamus kremzlės gabalus. Nosies oda yra nugriauta, o drobes siuvamos per įpjovimo dėmeles. Visa procedūra, kurią sukėlė šis vaizdo įrašas, paprastai trunka apie 1-2 valandas. Pradinis tinimas nusileidžia apie septynis ar devynis mėnesius.

NAUJOS TENDENCIJOS NOSIES PERTVAROS OPERACIJOS PASAULYJE

Nosies pertvaros operacija (septoplastika) gali būti subtiliai pritaikyta paciento pageidavimams. Pasak dr. Lietuvos gydytojo, kuris yra sertifikuotas plastiko chirurgas, moterys šiuo metu mėgsta greitus sprendimus, o vyrai nori visiškai tiesios tilto. “Nazinio profilio su viršugalvio pertrauka neturėtų būti klaidingai supratau, ar slidinėjimo šlaitas, tiltas, kuris buvo populiarus 1970-aisiais”, – sako jis. Viršutinės pertraukos “atspindi šiek tiek nukreiptos krypties”, sako jis. Tačiau šaukštelis ir slidinėjimo trasa pacientams lėmė nuolatinę kreivę. Daugiau nori išsaugoti etikos ar šeimos požymius
Pasak dr. Hilinskio, vis daugiau pacientų darosi nosies pertvaros operaciją, kurie dabar prašo iš dalies pašalinti kupolą. “Vietoj to, kad pageidaujate tiesiog tiesos profilio vaizdą, šie pacientai siekia, kad jų kumpis būtų pakeistas, paliekant likusį smūgį ar išgaubtą”, – sako jis. “Tai dažniausiai pasireiškia pacientams, kurie nori, kad jų nosis būtų pakeistos, išsaugant daugiau jų etninės tapatybės, kuri kartais atsiranda iš nosies atramos. “Iš tikrųjų dabar aš persvarstiau keletą pacientų, dalyvavusių nosies pertvaros operacijose kitur, ir pageidavau bent iš dalies pašalinti iš pradžių pašalintą smūgį.”

KAIP IŠSIRINKTI NOSIES PLASTIKOS CHIRURGĄ

Nors tai gali atrodyti tiesiai į priekį, ekspertai primygtinai teigia, kad tai yra viena iš sudėtingiausių dalykų, nes nosies kremzlės gali dramatiškai pakeisti kažkieno veido išvaizdą. Neįtikėtinai sunku pasiekti absoliučią nosies simetriją ir pusiausvyrą nuo profilio ir priekio. Yra dviejų klasikinių klaidų, sako jis. Pirma, plastikos chirurgui akivaizdžiai reikia žinoti pusiausvyrą tarp nugaros sienelės ir viršutinės šoninės kremzlės (pirmoji animacijos grafiko dalis). Neteisingas pjūvis gali sukelti struktūros žlugimą.
Ir vis dėlto, dr Hilinski įspėja, kad dėl patinimų po kelių mėnesių, sunku pasakyti, kad maždaug po metų, ar jis žlugo, ar ne. Tuo atveju, jei kažkas nepasiteisino, pacientui būtų užtrukti ilgiau nei devynis mėnesius, kai pamatytumėte įspėjamąjį signalą “pinch”, kai vidurinis trečdalis nosies pradeda nusileisti į vidų. Tai gali sukelti keistą nuolydį nuo antakių iki nosies. Kad išvengtumėte to, Dr Hilinski rekomenduoja surasti chirurgą, kuris procedūros metu gali įdėti kremzlių skydinius, kad konstrukcija negruntuotų. Antra, jei kaulai yra skaldomi, kad nusiskusktų arba pašalintų, tai reikia padaryti po kumpio sumažinimo. Jei tai daroma netinkamu laiku, vėliau tiltas gali pasirodyti pernelyg platus.

Comments are Closed