Nosies operacijos rezultatas

Ar esant septoplastikos reikalui, gali padėti nosies operacija?

Nosies operacijos rezultatas

Dažnai plastinės cirurgijos pacientui kyla klausimas, ar esant septoplastikos reikalui, nosies operacija yra išeitis? Šiame straipsnyje apžvelgsime viską ką jums reikia žinoti apie nosies operacijas, kokie lūžiai nutinka bei ką daryti, kai nosis tampa kreiva bei pagrindinė nosies funkcija, t.y. kvėpavimas nebegali būti atliekamas pilnu tempu.

Visų pirma, kreiva nosies pertvara gali nutikti dėl daugelio priežasčių. Pvz. vyrams dažnai įsivėlus į gatvės muštynes, nosys lužta labai dažnai, kadangi jos yra pačiame veido centre pas kiekvieną žmogų. Bokso sporte taip pat lūžta nosys ko ne kiekvieną dieną dėl tų pačių veido estetikos bei kitų biologinių priežasčių. Dažnai kreiva nosies pertvara išsivysto esant sparčiam augimui, paagulystės metu, kadangi tuomet kūnas ir nosis nespėja tinkamai prisitaikyti prie naujų pokyčių. Nosies kremzlė užauga šiek tiek perdidelė, o tai jau sukelia ganėtinai aiškiai matomą nosies kuprelę, kur iš estetinės pusės neatrodo gražiai, ir veido tikrai nepagražina. Ar jums reikalinga rinoplastika, ar septoplastika, sužinoti galite konsultacijos su plastikos chirurgu metu. Svarbu kiekvienam mecininos ar chirurgijos pacientui žinoti, kada jam reikalinga septoplastika, o kada paprastos nosies operacijos užtenka.

Jei svarstote apie nosies operaciją, tikriausiai pamatėte nuorodas į atviras ir uždaras procedūras savo tyrimuose ir sužinojote, kokie jie buvo. Geriausia vieta, kur galima atsakyti į visus jūsų chirurginius klausimus, yra iš jūsų plastikos chirurgo Lietuvoje, Vilniuje ar kitame mieste ar kur gyvenate. Tačiau tuo tarpu čia pateikiama keletas pagrindinių duomenų apie abu rinoplastikos metodus, taip pat dažnai vadinamą nosies užduotimi.

Tam tikra uždara procedūra yra tinkamesnė, nes ji nesukuria randų. Tai pasiekiama atliekant chirurginius pjūvius nosies viduje. Tačiau tai gali būti sudėtingesnė procedūra plastinių chirurgų, nes jie atlieka jausmą po oda, be vizualios prieigos prie kaulų ir kremzlės, kuriuos jie pašalina ar pertvarko. Geriausiems kandidatams uždaroje rinoplastoje reikia tik nedidelių jų nosies pakeitimų.

Atvira nosies operacija naudojama siekiant ištaisyti didesnius struktūrinius trūkumus ir kvėpavimo problemas. Dėl šios procedūros, plastikos chirurgas turi atlikti pjūvius ir nosies, ir columella, ty audinio keteros tarp nosies. Oda yra pakelta, o chirurgas aiškiai mato kaulus, kremzlę ir kitus audinius, apimančius nosies ir nosies tiltelį. Šios procedūros pažanga sušvelnino randų, kuriuos jis sukelia, kiekį. Kai kuriais atvejais uždara rinoplastika nesukelia randų. Be atvirų ir uždarų būdų, jūsų plastikos chirurgas gali tekti naudoti kitus metodus, kad pasiektų optimalų rezultatą. Prieš pradėdami gydymą, būtinai paklauskite apie visą procedūrą.

Rinoplastikos procedūra dažniausiai siekiama sustiprinti nosies formą ar funkciją. Pvz., Daugeliui Vilniaus rajono srityje yra nėrinių nosies vietų, nes jie nori sumažinti žinomą galą ar didelį kuprelę. Kiti yra linkę keisti jų nosies proporcijas, kad pagerėtų jų veido bruožų bendra harmonija. Dar kiti nori spręsti nukrypusią pertvarą, dėl kurio atsiranda kvėpavimo sutrikimų ar miego sutrikimų.

Kai atliekamas patyręs, patvirtintas chirurgas, procedūra gali padėti pacientui pasiekti jo ar jos pagrįstus tikslus. Tačiau svarbu nepamiršti, kad individai gali labai skirtis priklausomai nuo jų anatomijų, estetinių norų, gijimo gebėjimų ir fizinių bei psichologinių atsakymų į operacijas. Be to, nosies forma ir architektūra gali būti keičiama tik tam tikru mastu. Dėl šių priežasčių rinoplastikos procedūros rezultatas niekada nėra visiškai nuspėjamas, todėl pacientui svarbu turėti realius lūkesčius.

Paprastai galutinis nosies operacijos procedūros rezultatas nebus matomas, kol gydymo procesas nebus baigtas, o kai kuriais atvejais gali trukti iki metų ar ilgiau. Taip yra todėl, kad nosis (ir ypač jo galas) paprastai laikosi ant patinimas daug ilgiau nei kitose kūno srityse. Be to, chirurgija (ir bet kokia trauma, kuri atsiranda gydymo laikotarpiu) kartais gali sukelti komplikacijas, kurios neišsprendžia patys. Pavyzdžiui, kai kurios komplikacijos, dėl kurių gali prireikti tolesnio chirurginio gydymo po pradinės rinoplastikos procedūros, yra šios:

  • Nosies odos, kremzlės ar kaulų disproporcija ar asimetrija
  • Už nosies galo apvalinimas
  • Per sumažinimas
  • Neįsivaizduojama išvaizda
  • Nosies obstrukcija
  • Nosies pertvaros perforacija

Bet kokios rūšies estetinės chirurgijos “sėkmė” iš esmės yra subjektyvi. Nepaisant to, jokios procedūros negalima tikėtis, kad niekas netaptų tobulumo idėja. Jei nesate patenkintas anksčiau atliktos nosies operacijos procedūros rezultatais, jums gali būti įdomu sužinoti, kad Vilniaus chirurgai yra gerai žinomo dėl jų gebėjimo ištaisyti nepageidaujamus chirurginius rezultatus per ekspertinę antros eilės rinoplastikos procedūrą. Jų tikslas – pasiekti rezultatą, kuris yra malonus, proporcingas ir natūraliai atrodantis.

Nosies operacija nėra septoplastika, tai yra tokia nosies procedūra, kurios dėka stengiamasi nosį tiesiog pagražinti dėl estetinių priežasčių. Kartais tai yra siekiant pamažinti nosies galiuką, sumažinti nosies kuprelę arba kitaip patobulinti nosį. Septoplastikos atveju, tai yra atliekama siekiant atstatyti nosį į įprastą jos padėti, jog kvėpavimo funkcija galėtų operuoti kūne taip, kaip ir natūraliai ji veikia. Turint kreivą nosies pertvarą, ši neleidžia deguoniui prasiskverbti pro nosies angą tinkamu spartumu, todėl pacientas beveik visada patiria nosies užgulimo sindromą, jam dažnai būna sinusitas, dar kitų medicininių problemų. Taigi, prisiminkite, jog septoplastika yra atliekama gyvenimo kokybiškumui pagerinti pirmiausia, o tik vėliau siekiant sutaisyti nosies formą. Iš tiesų, tai yra vadinama nosies pertvaros operacija, kadangi operuojama yra specialiai tik nosies pertvara, kuri ir kelia visas problemas.

Comments are Closed